niedziela, 20 maj 2012

Menu główne
Start
Sport
Nurkowanie
Historia klubu
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Księga gości
Zdjęcia PePe
Klubowa Galeria foto
- - - - - - - - - - - -
Archiwum strony


Popularne
Nowości
Ostatnio komentowane
Festiwal Wrakow...
Brawo, brawoo....
Aż mi łezka :cry cieknie że ...
27/03/12 06:08 Więcej...

Sprzątanie Svob...
Niech Żałują
Sprzątanie jak co roku udane...
06/10/11 18:09 Więcej...

SPRZĄTANIE KAMI...
Zgłaszam się do sprzątania. ...
18/09/11 18:57 Więcej...

Jaskinia Molnar...
swietna relacja Art
i aż zazdroszczę. Czekam na ...
12/02/11 21:23 Więcej...

W poszukiwaniu ...
Bardzo fajny filmik, a podkł...
25/01/11 10:14 Więcej...

Gościliśmy
Dziś65
Wczoraj109
W tygodniu883
W Miesiącu2174
Wszystkich internautów od dnia 07.09.2008206579
Gościmy
Odwiedza nas 22 gości
Logowanie





Zapomniałeś hasła?
 
 
Sprzątanie Svobodnych Hermanic E-mail
Napisał: Artur Scholz   
środa, 05 październik 2011

Zgodnie z zaproszeniem stawiliśmy się silną grupą nurkową nad kamieniołomem w Svobodnych Hermanicach. Ledwo zdążyliśmy na 9:00, ale byliśmy o czasie. Koledzy z klubu Asterina z Gliwic już byli wypatrując naszego przyjazdu. Wprawdzie w sile dwóch osób, ale za to gotowych do czyszczenia dna akwenu w dowolnie wyznaczonym obszarze. Nie było czasu na rozmowy. Rzuciliśmy się do przygotowania sprzętu nurkowego. Po kilku niezbędnych minutach potrzebnych na przygotowanie i założenie wszystkich niezbędnych elementów byliśmy gotowi. Nurkujący otrzymali worki na śmieci i mogliśmy ruszać. Adam i Piotr z Asteriny oraz Jaromir i Damian z Nautilusa ustali obszary działania i poszli pod wodę. Jurek filmował i pomagał nurkującym brodząc w suchaczu w wodzie a Artur odbierał śmieci na brzegu i dostarczał worki. Po 1,5 godzinie obie pary sprawdziły dno oczyszczając je z śmieci. Przede wszystkim z puszek po piwie i butelek  typu pet. Wiadomo, o czym przekonaliśmy się po raz kolejny, że każdy wrzucający do wody śmieci jest przekonanym, że pod wodą dematerializują się bezpowrotnie odpływając w zaświaty. Podobnie się dzieje w zimie. Gdy tylko spadnie śnieg te same bystrzaki wrzucają śmieci w biały puch z takim samym przekonaniem. Gdy śnieg topnieje i ukazują się schowane pod nim śmieci są przekonani, że to nie ich. To co oni wrzucili już dawno uleciało w kosmos. Nie potrafią wytłumaczyć jak to się dzieje, ale są pewni swego.

Suma sumarum, impreza znów okazała się nie tylko pożyteczna, ale również przyjemna. Wieczorne spotkanie przy ognisku z organizatorami a zarazem naszymi kolegami z Czech pozwoliło na wymianę myśli, wspomnień i opisu zdarzeń.

Za rok następna taka akcja. Wiele osób będzie się starać, aby sprzątanie kamieniołomu nie było dla nas tylko stratą czasu.

I ciekawostka: Mimo wielu ogłoszeń rozlepionych na brzegu na kilka dni przed akcją sprzątania dziwnie pusto było na brzegu rano. Mimo pięknej słonecznej pogody. Po południu i w niedzielę zaroiło się od nurkujących. Pewnie rano nie mieli czasu.

Tekst Jerzy Walków













 







| Odsłon: 871

Komentarze (1)
1. Dodane przez Jaromir Kaszyński w dniu - 06-10-2011 18:09 - Zarejestrowany
 
 
Niech Żałują
Sprzątanie jak co roku udane.Niech żałują ci co nie mogli zjeść smakołyków na brzegu.Wyrazy uznania dla Czeskich Przyjaciół !!!!!!!!!!
 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
Polska adaptacja JoomlaPL.com Team
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Zmieniony ( środa, 05 październik 2011 )
 
wstecz   dalej »
 

Top!